Thursday, 5 Dec 2019

Mehmet Nuri Ersoy Dünyaca Ünlü Film Yıldızını Ağırladı

Mehmet Nuri Ersoy Dünyaca Ünlü Film Yıldızını Ağırladı

Görüşme tarihi sarayda, yaklaşık yarım saat sürdü. Görüşme sırasında,ünlü aktris ve yönetmen Banks ile eşi ve “Charlie’nin Melekleri” serisinin yeni filmi “Charlie’s Angels – Silver Cloud” filminin de yapımcılarından Max Handelman ve diğer yapımcılar, Matt Hirsch, Elizabeth Cantillion, filme ilişkin Bakan Ersoy’a bilgi verdi.

Bakan Ersoy da Banks’ı Türkiye’de ağırlamaktan ve yeni filmin çekim mekanlarından biri olarak Türkiye’yi tercih etmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye’de daha önce çekilen bazı yüksek bütçeli Hollywood yapımlarından bekledikleri etkiyi alamadıklarını belirtti.

‘TÜRKİYE’Yİ OLDUĞU GİBİ YANSITMA’ 

Bu konuda filmi çeken kadroların Türkiye’yi dar bir vizyonla yansıtmasının da payı olduğuna dikkati çeken Ersoy, Banks’tan Türkiye’yi farklı algılar yaratmadan olduğu gibi yansıtmasını beklediklerini ifade etti. 

Ersoy, Banks’a Türkiye’nin sadece İstanbul’dan ibaret olmadığını, mutlaka Anadolu’yu da gezmesi gerektiğini söyledi.Bakan Mehmet Nuri Ersoy, film çekimi boyunca Banks ve film ekibe gerekli kolaylığın sağlanacağının garantisini verdi. 

Banks ve ekibine TBMM gündemine de gelecek olan teşvik ve yeni sinema kanunu tasarısından da bahseden Bakan Ersoy, Türkiye’nin dünya film endüstrisine katkı sağlayacak zenginliklerini gösteren kapsamlı bir rehber niteliğinde olacak “Filming In Turkey” projesinden de bilgiler paylaştı. 

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir