Sunday, 15 Dec 2019

Almanya’da Saldırıya Uğrayan Türk Kadından Suç Duyurusu!

Almanya'da Saldırıya Uğrayan Türk Kadından Suç Duyurusu!

Almanya’nın Hannover kentinde geçen hafta bir tramvay durağında saldırıya uğrayan 65 yaşındaki Şengül S. adlı Türk kadın, zanlı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şengül S.’nin avukatı Penbe Güldoğan, müvekkilinin saldırgan hakkında adam yaralama, halkı kışkırtma ve hakaretten suç duyurusunda bulunduğunu dile getirdi.

Saldırganın “Hauptbahnhof” tramvay durağında müvekkilini sırt çantasıyla sert biçimde darp ettiğini ve “Pis Türk” şeklinde bağırarak hakaret ettiğini ifade eden Güldoğan, müvekkilinin fiziksel saldırıya uğradığını ve yabancı düşmanı sözlerle tahkir edildiğini aktardı.

Güldoğan, müvekkilinin olaydan sonra şok geçirdiğini, göğsünden, sağ kolundan ve dizinden yaralandığını anlatarak, Şengül S.’ye geçici bir süre iş göremezlik raporu verildiğini aktardı.

Hannover polisi, Kurt-Schumacher Caddesi’ndeki “Hauptbahnhof” tramvay durağında 65 yaşındaki Türk kadının 36 yaşındaki bir Çekya vatandaşı tarafından itilerek yere düşürüldüğünü, olaydan sonra saldırganın kimliğinin belirlendiğini bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir